Dessa dagar hörs nyheter om äktenskap från Bollywood och liten skärm. De kommande dagarna kommer många stora stjärnor att knyta ihop säcken.
Medan nyheten om Ranbir Kapoor-Alia Bhatts äktenskap är full av skvaller, kommer nu Ranbirs kusin Aadar Jain också att ta sju rundor med Tara Sutaria. Det rapporteras att Aadar förbereder sig för att slå sig ner före Ranbir.
Här är vet hela nyheten.
Enligt rapporten från Bollywood Life kommer Aadar att gifta sig före Ranbir.
Medan Ranbir är redo att knyta ihop säcken i maj eller juni, har Aadar bestämt sig för att gifta sig med Tara i början av nästa år.
Tara har registrerat sin närvaro i många stora och små funktioner i familjen Kapoor. Faktum är dock att de inte har pratat om sin relation ännu.
Enligt rapporten är både Aadar och Tara ganska seriösa om sitt förhållande. Båda har bestämt sig för att leva tillsammans resten av livet, samtidigt som familjemedlemmarna också håller med om deras förhållande.
Aadar och Tara dejtar varandra länge. De har setts tillsammans vid många tillfällen, medan båda på sociala medier har gett en fingervisning om deras speciella relation. Nyligen åkte Aadar och Tara till Goa för en romantisk semester.
Tara började sin skådespelarkarriär i Bollywood med Karan Johars Årets student 2 2019. Den här filmen var dock ingen stor framgång i biljettkassan.
Efter detta medverkade hon också i filmen 'Marjaavaan' mittemot Sidharth Malhotra. I dagarna diskuterar hon med Ahan Shetty om filmen 'Tadap'.
Tara kommer också att spela en speciell roll i filmerna Ek Villain Returns och Heropanti 2.
Aadar är Ranbir Kapoors mosters son. Aadars mamma Reema Jain är den riktiga systern till den bortgångne skådespelaren Rishi Kapoor. Ranbir och Aadar är väldigt nära varandra. Båda är inte bara bröder utan också mycket goda vänner.
Han började sin karriär som regissörsassistent. Han har varit regissörsassistent för 'Gott nytt år' och 'Ae Dil Hai Mushkil'.
Aadar gjorde sin Bollywooddebut 2017 med Yash Rajs film Qaidi Band.